~29.11.2012

Modré z neba

Relácia ktorú hádam pozná celé Česko - Slovensko...relácia ktorá posadí do kresla veľkých chlapov...relácia ktorá je skvelá a tak aj my doma ju pozeráme spolu s manželom a včerajší večer nebol iný. Priznám sa, že ja osobne nijako neprispievam na účty rodín zverejnených na FB stránke, no včera mi nedalo a prispela som komentárom, bo kázeň kňaza pochovávajúceho otca dvoch sirôt, mňa z toho kresla postavila.

Aby to bolo autentické, tak kopírujem:

Chcela som svoj názor nechať tak, ale nedá mi to a možno ním pobúrim proti sebe celú kresťanskú obec, no ale. Veľmi ma pobúrili slová kňaza, ktorý pochovával otca dievčat. Povedal niečo také, "že v mene kresťanskej lásky, ktorá nám káže pochovávať...." Tlačí sa mi otázka: Kde bola tá kresťanská láska do vtedy, kým im za hrob, miesto na cintoríne a čo ja viem za čo sa ešte všetko platí, niekto nezaplatil? Bez peňazí nie je ani kresťanská láska? Prečo cirkev, ktorá má peňazí dosť, nepochovala otca dievčat, ktoré sú v hmotnej núdzi, bez kamier a peňazí? Dievčence bývajú v malej dedinke, kde iste každý o každom všetko vie (veď na dedinách je to bežný jav) a myslím si, že ani kňaz nie je výnimkou, prečo on vtedy neurobil nič v mene kresťanskej lásky? Podľa môjho názoru je to veľmi smutné.

Martina

 

 

 

~28.11.2012

Prázdno

Aspoň chvíľu nech je ticho...Už pekne spite...Nebehaj...Neskáč...Nerob to...Nelez tam...Prídem o chvíľu...Počkaj...Asi to poznáte všetky mamky. Ako veľmi teraz ľutujem každú takúto vetu, ako veľmi si teraz nadávam za každú chvíľku čo som mohla byť s ním a robila som niečo iné.

Ako mi ide to neskutočné ticho na nervy a hoc mám čo robiť, neviem sa ku ničomu donútiť. Keby som nebola srab, tak sa Vám priznám, že toto je už moja asi piata cigareta od rána a je len 9 hodín.

Ticho...Prázdna posteľ...Pyžamko pohodené na vankúši a papučky v kúte...Žiadna rozprávka a žiadne stavanie autodráhy...Žiadne mamkáááá

Počujem iba ten neskutočný ranný plač a pre očami mám, brániaceho sa môjho syna.

Môj malý drobček, moje zlatíčko, môj život a nebojím sa napísať, že aj moja krv a moje srdce išiel dnes prvý krát do škôlky. Zbláznim sa.

Chcem ho mať pri mne a hrať sa s ním, vidieť ho s McQueenom a umývať jeho zalepenú roky a tvár. Prezliekať ho opäť do čistého a prehovárať ho, aby aspoň niečo zjedol. Počúvať jeho milé táraninky a smiať sa na jeho blbinách, ale zároveň si uvedomujem aké je dôležité, aby tam bol.

Bóóóžečku, ako veľmi, veľmi ho milujem.

Martina

 

 

 

~26.11.2012

Háčkované čiapky

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása....To - to - to...svätá pravda. Tak maličká ukážka jednoduchej, ale zato myslím si veľmi zaujímavej čiapky pre chlapca.

 

 

 

~25.11.2012

Anjel z lekárskych špachtlí

Anjelikov sme začali robiť s úplným nadšením. Známe lekárske paličky (kúpite v zdravotníckych potrebách 100ks. za 1.2o€), tempery, štetce, zaujímavé farebné papiere...No pre deti niečo waaw.

Ale poporiadku, aby to deti skutočne bavilo a rýchlo ich to neprešlo, tak som najprv pripravila všetko čo budeme potrebovať. Zlepila som šaty anjela, nakreslila a vystrihla maketu krídel, šatôčok a hláv. Až potom sme začali maľovať.

 

 

Potom sme vystrihovali a pri nožniciach zábavka s anjelmi pre Adamka skončila. Nožnice sú predsa niečo výnimočnejšie. Jááj... aký bol zlatý, keď sa tak veľmi snažil niečo odstrihnúť.

 

a tak potom už len Saška vyrobila týchto krásavcov

 

a jedného som stihla aj ja.

 

 

 

~25.11.2012

Vianočný stromček z papiera

Polystyrénovú kužeľ, špendlíky z hlavičkou a pásiky z papiera, ktorých sme pri príprave narodeninových reťazí nastrihali viac. Zábavka na necelú hodinku. Takýto stromček no z iného materiálu na Vianoce na kuchynské okno budem robiť aj ja. Ako môj predskokan, zatiaľ iba dielko mojich detí.

Martina

 

 

 

 

~21.11.2012

Ružová

No ako by to bolo, keby v šatníku dievčatka chýbala ružová. Samozrejme, že nemôžeme byť výnimkou a budeme ju nosiť s týmto roláčikom a šatovou sukničkou.

 

 

 

~19.11.2012

Čelenky, moja nová mánia

Urobiť bežné oblečenie trochu zaujímavejším, alebo uľahčiť učiteľke či mojej dcére česanie vo škôlke som dosiahla jednoducho čelenkou. A myslím si, že sa mi to aj v celku vydarilo, veď musíte uznať sami, vyzerá v nich skvelo.

Ak by ste mali záujem o takéto čelenky, ušijem aj Vám. Cena je jednotá 3.5o€ za všetky obvody a ponuku materiálu nájdete na stránke www.ciapky.rassi.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

~17.11.2012

Farebné garáže

Adamčovi sa farebná zábava zapáčila, tak sme poobede pokračovali. Nakreslila som farebné "garáže", do ktorých zaparkoval svoje obľúbené autíčka, na ktoré nedá dopustiť. Nám našťastie farby nerobia problém, tak som chcela skúsiť niečo ťažšie. Ale ozaj iba chcela. Začala som tým, čo sa mu aj v skutočnosti páčilo a povedala som mu, že tak ako na našom aute bolo treba vymeniť kolesá na zimu, tak vymeníme aj na jeho. Do sivej garáže som pripravila kolesá ja, do fialovej sme pripravili spoločne, do oranžovej pripravil Adamko už len jedno a potom čiaral, čiaral a čiaral so slovami, že mamka pozri ako rýchlo im mením kolesá. No popri tom aspoň rátal do štyroch, tak aj tak dobre.

Martina

 

 

 

 

~17.11.2012

Štipce, alebo také malé montessori

Poznáte tú reklamu... pre Vás jednoduchá vec, pre ňu objavovanie života... A tak som sa aj ja rozhodla, že kde-tu budeme cvičiť jemnú motoriku na obyčajných domácich veciach. Štipce sú zábavná vec a okrem farby sa dá s nimi nacvičiť aj pohyb zápästia, jemné stáčanie, niečo na spôsob montessori.

Na farebný kruh som použila iba také farby, akej farby máme doma štipce.

Martina

No a Adamko mal o zábavu postarané. Farbu zaštipcujeme farbou. A hoc tých farieb bolo iba 8, nebola to zábavka na 5 minút.

Toto bol najväčší problém. Všetko sa krútilo opačne, len nie tak ako bolo treba.

 

 

 

~15.11.2012

Divadlo

Iste to poznáte aj Vy...Mamka kúpiš mi toto, Tato kúpiš mi toto, toto by som chcel / la. Prosím, prosím, prosím...Aj toto sa mi veľmi páči a aj ona to má, tak by som aj ja...

U nás vety tohto typu skoro na dennom poriadku a teraz keď sa blíži čas Vianoc a televízie chŕlia reklamami na detské hračky obzvlášť. Som, alebo lepšie povedané sme rodičia ktorý len ťažko odolávajú detským prosbičkám, ale kde tu ozaj povieme že nie. Nie povedal aj manžel dcére na detské divadlo, aj keď to NIE, nebolo 100%. Rozhodol sa otestovať si dcéru a hlavne čas ako dlho ju to bude baviť a kým som ja so synom poobede spala (ale je mi dobre, že :O)) vyrobili si narýchlo divadielko. Zabil tak dve muchy jednou ranou. Zabavili sa aj pri kreslení, maľovaní, vystrihovaní a lepení a aj si odskúšal trpezlivosť. Ešte že sme hneď nebežali do obchodu s oranžovým nápisom, lebo ju to bavilo cca 2 dni.

Ale ako námet ako ušetriť za hračku a venovať sa detským hrám dobrééé, no nie? Návod ako nato, asi netreba nejako obzvlášť rozpisovať, ale miesto starého obalu zo zošita sa dajú a iste sú aj pevnejšie wc rolky a vzadu na kulisi je z hrubého papiera prilepený stojan.

 

 

 

 

~14.11.2012

Zábavné varenie

Ak máte radi rýchle varenie, v čistučkom prostredí a radi robíte iba jednu vec naraz, tak tento príspevok nie je veľmi pre Vás. Ale ak milujete svoje deti, chcete im dopriať aj to čo nie je pre ne samozrejmosťou, za málo peňazí, určite s nimi varte. Zabavili a nasmiali sme sa haba - kuk.

Martina

Saška obaľovala šampiňóny v múke

a takto to dopadlo

Adamko v strúhanke, ako to dopadlo, som nestihla odfotiť, bo ho bolo treba ratovať, skoro sa ak z neho stal strúhankový šampiňón

No a ak som si myslela, že mi už pokojne pomôžu popratať kuchyňu, tak som sa tiež mýlila. Saška ukázala Adamkovi, ako sa fúka do múky a bolo po zametaní.

Obaľovanie nestačilo, tak som mala pomocníka aj pri bielení zemiakov. Takto nahnevano však dopadol, lebo mu to nešlo.

 

 

 

~14.11.2012

Háčkovaná súpravička, čiapka a šál pre chlapca

Čiapka so šálom patria môjmu synovi, ale ak by ste chceli viem Vám uháčkovať takúto súpravu, ale už len jednu, lebo viac priadze nemám. Na fotke to tak neukáže ako v skutočnosti, ale je tam sivá, hnedá, zelená. Veľmi príjemný materiál. Je objednávaná zo zahraničia, a veľká škoda, že u nás také niečo nemajú.

 

 

 

 

~13.11.2012

Háčkovaná súpravička, čiapka a nákrčník

Táto súpravička už svojho majiteľa má, ale ak sa Vám páči, tak rada uháčkujem takú aj Vám. Dovolím si pripomenúť že celú moju ponuku nájdete na webe www.ciapky.rassi.sk 

 

 

 

~11.11.2013

Veveričky

Raz ráno a potom čoraz častejšie som na našom dvore, na našom kúsku prírody, pod orechom, na orechu videla veveričku. Najprv jednu, potom dve a nakoniec tri. Boli krásne, zábavné, zaujímavé...no jednoducho iné, ako každý deň. Keď nám už orech opadal celkom a bol čas pohrabať dvor, tak ešte vyhrabané oriešky sme nechali našej váženej návšteve.

 

 

 

 

 

 

 

~10.11.2013

Vianočné pohľadnice

Možno si poviete, že to už vyšlo z módy, že je omnoho ľahšie a hádam aj lacnejšie poslať sms, alebo mms. No ja by som rada uchovala aspoň ako tak, nejakú tú tradíciu Vianoc, hoc oblátky piecť nebudeme a pohľadnice pre mňa jednoznačne ku Vianociam patria. No a tak som využila to, že máme v rodine tri tetky a aj babku, ktoré pochopia a prepáčia aj drobné nedostatky, ktoré sme pri výrobe vianočných pohľadníc s dcérou urobili.

 

 

ak Vás inšpiruje táto pohľadnica, odporúčam použiť tenší papier, nie výkresy ako sme to urobili my. Nedalo sa to poriadne stočiť a nechcelo držať len takým obyčajným lepidlom. Potom sa mi podarilo aj to, že to lepidlo s tavnej pištole mi vytieklo. To len taká dobrá rada :O)

Martina

 

 

 

 

 

~05.11.2012

Háčkovaný stromček

Predlohu na háčkovaný stromček nájdete po kliknutí na prvý obrázok.

 

      

_________________

Ak Ťa niektorý z  mojich výrobkov zaujme a bol by záujem, napíš mi na mail: martina @ rassi.sk

(píš všetko spolu)

_________________

Archív stránky...

2013

~február

~január

.........................

2012

~december

...november

~október

~september

_________________

web dizajn Martina Rášši 2013